Blog

Nie tylko o Podróżach

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina i Winnica Katarzyna

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina – Winnica Katarzyna, Winnica Christopher i Winnica Niemczańska

Kto by pomyślał jeszcze kilka lat temu, że na Dolnym Śląsku powstanie tyle winnic! W ramach kampanii #SzlakMaSmak odkryjmy kilka winnic z Dolnośląskiego Szlaku Piwa i Wina: Winnica Katarzyna, Winnica Christopher i Winnica Niemczańska.
Więcej szczegółów
Wnętrze Browaru Widawa

Dolnośląski Szlak Piwa i Wina – Browar Widawa, Browar Probus

W ramach kampanii #SzlakMaSmak zwiedzimy dwa browary na Dolnośląskim Szlaku Piwa i Wina: Browar Widawa w Chrząstawie Małej i browar Probus w Oławie.
Więcej szczegółów
Niebieski szlak na Ślężę

Masyw Ślęży i okoliczne atrakcje

Zalew Sulistrowicki, niezwykły niebieski szlak na Ślężę, wieża na Wieżycy, rowerem Dookoła Ślęży, Zamek Górka, Sobótka, Wieża Bismarcka na Jańskiej Górze i ślężańskie winnice.
Więcej szczegółów
Most kolejowy nad Woliborką w Nowej Rudzie

Nowa Ruda i niezwykłe wiadukty kolejowe

Nowa Ruda i niezwykłe wiadukty na linii kolejowej nr 286 Kłodzko-Wałbrzych, do tego kawa w Białej Lokomotywie, Wzgórza Włodzickie i Góry Sowie
Więcej szczegółów

Ziemia Kłodzka – Złoty Stok, Lądek Zdrój, Stronie Śląskie i Bystrzyca Kłodzka

Ziemia Kłodzka – Złoty Stok, Lądek-Zdrój, Stronie Śląskie i Bystrzyca Kłodzka. Górskie drogi, dwie przełęcze i klimatyczne miasteczka.
Więcej szczegółów
zamek-bolczow-rudawy-janowickie

Rudawy Janowickie – Zamek Bolczów, Starościńskie Skały, Skalny Most

Pomysł na ciekawą 1-dniową wycieczkę w Rudawy Janowickie na Dolnym Śląsku (tuż przed Jelenią Górą). Będzie dużo niesamowitych form skalnych i tajemnicze ruiny Zamku Bolczów.
Więcej szczegółów

Przedgórze Sudeckie – Bardo, Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki i Henryków

Bardo, Ząbkowice Śląskie, Kamieniec Ząbkowicki i Henryków - "Miasto cudów", Frankenstein, Marianna i „ja pobruszę, a ty poczywaj”, czyli podróż po Przedgórzu Sudeckim.
Więcej szczegółów

Ziemia Kłodzka – Bożków, Kłodzko, Ratno Dolne, Wambierzyce i Radków

Tym razem będziemy wędrować głównie po północnej części Kotliny Kłodzkiej oraz zahaczymy o Góry Stołowe. Odwiedzimy Kłodzko, Bożków, Ratno Dolne, Wambierzyce, Radków i mniej zatłoczoną część Parku Narodowego Gór Stołowych.
Więcej szczegółów

Góry Kaczawskie – Jaskinia Walońska, Skopiec i Korona Gór Polski oraz Karkonosze na wyciągnięcie ręki

Góry Kaczawskie, czyli Karkonosze na horyzoncie, wizyta w Jaskini Walońskiej, Skopiec i Korona Gór Polski oraz liczne tajemnice na każdym kroku
Więcej szczegółów

Atrakcje zachodniej Opolszczyzny – Paczków, Nysa, Małujowice, Brzeg

Będą mury obronne i „polskie Carcassone”, zamki, pałace i twierdze czy błoga plaża nad Jeziorem Nyskim z pięknym widokiem na czeskie góry Jesioniki. Do tego niesamowite ścienne polichromia, „Mojżesz z rogami” i „Śląski Wawel”.
Więcej szczegółów

Sokołowsko – Góry Kamienne, Kieślowski i dawna sława

Górskie wędrówki po Górach Suchych i kolejny szczyt z Korony Gór Polski - Waligóra. Napotkamy ślady dawnej świetności, poznamy „śląskie Davos” i pojedziemy pociągiem przez najdłuższy pozamiejski tunel kolejowy w Polsce!
Więcej szczegółów

Rowerem dookoła Ziemi Kłodzkiej

Crème de la crème rowerowych tras po Dolnym Śląsku. Super pomysł na 2-3 dniową rowerową wycieczkę przez Ziemię Kłodzką. Cztery przełęcze, tajemnicze miasta i niesamowite zjazdy!
Więcej szczegółów

Aktualne historie do znalezienia na INSTAGRAMIE👇👇👇